Dekanın Mesajı

3.jpg

Geleceğimizin güvencesi sevgili öğrencilerimiz,

Büyük Önderimizin, “Hiç şüphesiz, dünyanın en güzel yeri” olarak nitelediği Antalya’ya, Ülkemizin gözbebeği eğitim kurumlarından Akdeniz Üniversitesi’ne ve alanında Ülkemizdeki en iyi alt yapılardan birine sahip, Spor Bilimleri Fakültesine hoş geldiniz…

Fakültemizi tercih ettiğiniz için, teşekkür ederiz. Nitelikli bir Spor Bilimleri eğitimi için, her türlü özveride bulunacağımızdan,  destek ve katkıyı sunacağımızdan hiç kuşkunuz olmasın…

Fakültemizde; 1993-1994 Akademik yılında Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümüne, 1997-1998 Akademik yılında Spor Yöneticiliği Bölümüne, 2000-2001 Akademik yılında Antrenörlük Eğitimi Bölümüne ve 2007-2008 Akademik yılında da Rekreasyon Bölümüne öğrenci kabul edilmiştir. Fakültemizin dört (4) Bölümünde lisans; Sağlık Bilimleri, Sosyal Bilimler ve Eğitim Bilimleri Enstitüleri bünyesinde beş (5) yüksek lisans, üç (3) doktora programı ile lisansüstü eğitim-öğretim faaliyetleri sürmektedir.

“Sporun her dalında ve insan hareketleriyle ilgili uğraşlarda, organizmanın yapı ve fonksiyonlarını bilen; antrenmanın biyolojik ve psikolojik stresini yönetebilen; sporun toplumsal etkilerini izleyip değerlendirebilen; spor kurumunun yapısını ve işleyişini tanıyan; sportif beceriyi geliştirebilen; ‘yaşam boyu spor’ anlayışının önemini kavramış, her yaş ve düzeydeki bireylerin beden eğitimi ve spor etkinliklerine düzenli ve sürekli katılımını özendirebilecek, yönlendirebilecek ve uygun spor ortamları hazırlayabilecek öğretmen, yönetici, antrenör ve rekreasyon liderleri yetiştirme…” misyonumuzla, Fakültemizde; eğitim-öğretim faaliyetleri dışında, araştırma – geliştirme, uygulama, girişimcilik ve topluma hizmet çalışmaları da yürütülmektedir.

Fakültemiz, akademik ve fiziki alt yapısı ile son derece donanımlı ve dinamik bir yapıdadır. Akdeniz Üniversitesi Yerleşkesindeki modern spor tesisleri, eğitim-öğretim, uygulama, araştırma alt yapısı ve turizmin başkenti Antalya’nın spor turizmi ve organizasyon olanakları ile teoriyi uygulama alanlarında kullanabilmenizi sağlayacaktır.

Eğitiminiz boyunca, beden eğitimi ve sporun çok farklı yönlerini tanıyıp, kendinizi geliştirebileceğiniz yerel, ulusal ve uluslararası birçok bilimsel ve sportif etkinlikler içinde olabileceğiniz; ulusal ve uluslararası değişim programlarından yararlanabileceğiniz, aktif bir eğitim-öğretim süreci sizleri bekliyor.

Başarılı, sağlıklı ve mutlu bir üniversite yaşamı dilerim.

Sevgilerimle…

Prof. Dr. Abdurrahman AKTOP

Eklenme tarihi :4.10.2022 12:48:35
Son güncelleme : 4.10.2022 12:50:03